Vitajte na našej stránke!
Sme tanečná akadémia so sídlom v Bratislave (Nevädzova 4-vedľa budovy RETRO), ktorá má približne 90 členov vo veku 3-60 rokov, založená bola v roku 2001.
Zaoberáme sa:
- tradičný Irish step dancing, ceilí

- moderný Irish step dancing (na štýl Lord of the Dance a Riverdance)
Ponuka tanečných vystúpení:
Náš vystupujúci top team pozostáva z 20 vybraných tanečníkov vo veku 14-28 rokov. Títo tanečníci sú členmi akadémie minimálne 6 rokov a dosahujú vynikajúce výsledky v medzinárodných tanečných súťažiach a tanečných show. V top team tancujú tanečníci na “open championships” úrovni a taktiež aktuálna majsterka Európy, čo dokazuje vysokú technickú úroveň nášho tanca.

Tréningy

Tréningy prebiehajú od pondelka - piatku v tanečnej sále na Nevädzovej ulici 4 v Ružinove – vedľa budovy Retro (bývalý Jadran).

Tréningy na ZŠ Drieňová - utorok a piatok

Tréningy budú od septembra 2015 prebiehať aj vo Vajnoroch (sobota doobeda v kultúrnom stredisku) a v Galante (stredy pooobede).

 

Informácie k deleniu skupín:

Nových začiatočníkov – deti od 3 rokov, dospelých aj seniorov prijímame vždy v septembri a vo februári každého roku. Do začiatočníckych skupín je možné zaradiť sa maximálne mesiac po ich otvorení.

Pokročilých tanečníkov prijímame počas celého roka, prosím informujte sa ohľadne zaradenia do vhodnej skupiny. Naša akadémia ponúka taktiež súkromné hodiny vo vlastných priestoroch podľa individuálne dohodnutých časov, prípadne tanečné workshopy pre skupiny záujemcov(ZUŠ, tanečné skupiny, firmy,...).

Tanečníci sú rozdelení do nasledovných skupín podľa veku a pokročilosti:

Tiny Tots – deti 3-5ročné, úplní začiatočníci, max. 8 detí v skupine, počet tréningov týždenne 1

Beginner deti - 5-14 rokov, úplní začiatočníci, počet tréningov týždenne 2-3

Beginner mládež a dospelí - mládež 15rokov a viac, dospelí od 18 rokov, počet tréningov týždenne 1-3

Primary – mierne pokročilá úroveň pre tanečníkov, ktorí sa írskemu tancu venujú minimálne jeden rok, počet tréningov týždenne 3

Intermediate – vyššia pokročilá úroveň pre tanečníkov, ktorí postúpili z primary úrovne výhrami na tanečných súťažiach, počet tréningov týždenne 3-5

Open championship – najvyššia úroveň pre tanečníkov, ktorí postúpili z intermediate úrovne výhrami na tanečných súťažiach, počet tréningov týždene 3-5

Advanced dospelí – hodina pre pokročilých tanečníkov vo veku 18+, ktorých hlavným cieľom nie je súťažný tanec alebo vystúpenia (hobby skupina), počet tréningov týždenne 1-2

Ceilí – hodiny írskeho spoločenského tanca

Ďalšie delenie tanca:

Soft shoes - tanec v mäkkých topánkach, trošku pripomína balet, tancuje sa na vysokých špičkách, v tanečných krokoch je množstvo skokov.

Heavy shoes (heavies) – tanec v „stepkách“ – ťažie topánky s ozvučnicou a pätkou so sklolaminátu. Deti začiatočníci začínajú stepovať po približne 1-6 mesiacoch tanca, kedy absolvujú hodiny v soft shoes, kde získajú potrebnú tanečnú techniku.

Tanečníci môžu v prípade záujmu začať s heavy shoes aj ako úplní začiatočníci popri hodinách soft shoes.


Informácie k organizácii tréningov:

- Tanečník je povinný prísť minimálne 10 minút pred začiatkom svojho tréningu
- Prosíme rodičov a tanečníkov, aby nerušili prebiehajúce hodiny vstupom do sály
- na tréningy si treba nosiť: tričko, krátke nohavice nad kolená, uterák, pitie, tradičné biele ponožky, softy a stepky

- na tréningy nenosiť: dlhé nohavice, legíny, pančuchy, farebné ponožky, oblečenie obmedzujúce v pohybe alebo zakrývajúce držanie tela.
- V zimných mesiacoch môžu mať tanečníci počas rozcvičky dlhé nohavice
- Nedisciplinovanosť a nevhodné správanie voči učiteľom alebo ostatných tanečníkom (aj mimo tanečných hodín) bude mať za dôsledok vylúčenie z hodiny, v prípade opakovania alebo závažnejšieho správania vylúčenie z akadémie. Toto platí taktiež pre rodičov tanečníkov.

Platba členského príspevku:

Platí sa v 4 splátkach:

Jeseň: September (do 15.septembra)

Zima: Október-December (do 15.októbra)

Jar: Január – Marec (do 31.decembra)

Leto: Apríl – Jún (do 31.marca)

Platbu je možné uskutočniť prevodom na účet, prípadne v hotovosti na hodinách.

Informácie ohľadne výšky členského poplatku Vám poskytneme priamo na hodinách, prípadne mailom na avalonirishdance@gmail.com. Výška poplatky pre začiatočníkov je zvyčajne od 18E/mesiac.

Pre bližšie informácie ohľadne tanečných hodín pre začiatočníkov, prípadne ohľadne Vášho dieťaťa kontaktujte prosím Mgr. Adriana Šturdíkovú TCRG na: avalonirishdance@gmail.com, prípadne telefonicky v čase od 10:00-15:30 na čísle 0905 822 979.