Vitajte na našej stránke!
Sme tanečná akadémia so sídlom v Bratislave (Nevädzova 4-vedľa budovy RETRO), ktorá má približne 90 členov vo veku 3-60 rokov, založená bola v roku 2001.
Zaoberáme sa:
- tradičný Irish step dancing, ceilí

- moderný Irish step dancing (na štýl Lord of the Dance a Riverdance)
Ponuka tanečných vystúpení:
Náš vystupujúci top team pozostáva z 20 vybraných tanečníkov vo veku 14-28 rokov. Títo tanečníci sú členmi akadémie minimálne 6 rokov a dosahujú vynikajúce výsledky v medzinárodných tanečných súťažiach a tanečných show. V top team tancujú tanečníci na “open championships” úrovni a taktiež aktuálna majsterka Európy, čo dokazuje vysokú technickú úroveň nášho tanca.

Feis - súťaže

Feis (mn.č. feiseanna) sú súťaže v írskom tanci, ktoré prebiehajú po celom svete. Naša škola je členom prestížnej tanečnej organizácie An Coimisiún le Rincí Gaelacha so sídlom v írskom Dubline, vďaka čomu sa všetci naši tanečníci od beginner po open úroveň môžu zúčastňovať týchto súťaží.

Súťaže, na ktorých sa zúčastňujú naši tanečníci prebiehajú najmä v kontinentálnej Európe, v Írsku a Veľkej Británii. Všetky náklady na účasť si hradia tanečníci z vlastných zdrojov.

Súťaží sa na 4 úrovniach, v rôznych vekových úrovniach –zvyčajne sú 2-3 ročníky spolu v jednej vekovej kategórii, zvyčajne od under 7 po over21.

Tanečné úrovne:

Beginner

Pre tanečníkov, ktorí nikdy nevyhrali prvé miesto v príslušnom tanci na tejto alebo vyššej úrovni. Ak sa tanečník umiestni na 1.-2. mieste (pri 6-10osobách v skupine) alebo na 3.mieste (pri 11 a viac osobách), postupuje v danom tanci na primary úroveň. Na tejto úrovni je povolené používať iba základné kroky. Oblečenie beginner tanečníka: dievčatá krátka sukňa do polky kolien, tradičné biele ponožky, jednofarebné tričko s dlhším rukávom, upravené vlasy. Chlapci: čierne nohavice, jednofarebná košeľa, čierne ponožky, upravené vlasy.

Primary:

Z tejto kategórie postupuje tanečník vyššie v príslušnom tanci, ak sa umiestni na 1.mieste (pri 6-10 osobách v skupine) alebo na 2.mieste pri počte tanečníkov nad 11.

Oblečenie: pozri beginner

Intermediate

Intermediate predstavuje pokročilú úroveň s komplikovanými krokmi a je predstupňom k open úrovni. Ak sa tanečník umiestni v tejto kategórii na 1.mieste (pri minimálnom počte 6osôb), postupuje do open úrovne.

Oblečenie: dievčatá sólový kostým a parochňa, chlapci zdobená vesta alebo sako

Open

Najvyššia možná úroveň, ktorú môže tanečník dosiahnuť je open championships. Tanečníci na tejto úrovni majú možnosť zúčastniť sa každý rok regionálnej kvalifikácie na Majstrovstvá sveta v írskom tanci. Ak uspejú, reprezentujú Slovensko na MS, ktoré sa konajú každý rok v období Veľkej noci, zvyčajne v Írsku, UK, USA alebo Kanade.

Oblečenie: dievčatá sólový kostým a parochňa, chlapci zdobená vesta alebo sako

Termíny a informácie o súťažiach konajúcich sa v kontinentálnej Európe:

http://www.europeirishdancing.com/

Termíny a informácie o súťažiach konajúcich sa po celom svete:

http://www.clrg.ie/